News

काठमाडौंमा १२ कोरोना संक्रमित पाटन अस्पतालमा भर्ना

काठमाडौं। पाटन अस्पतालमा कोरोना भाइरसबाट संक्रमित १२ जना बिरामी भर्ना भएका छन्। अस्पतालका एक चिकित्सकका अनुसार ती सबै संक्रमित लकडाउनका बेलामा पास बनाएर बाहिरका जिल्लाबाट काठमाडौं आएका हुन्।

‘कोही सुनसरीका छन्, कोही सप्तरीका छन्, अनि कोही अरू जिल्लाका,’ ती चिकित्सकले भने, ‘उनीहरू सबै जना लकडाउनका बेला सरकारी पास मिलाएर काठमाडौं आएका हुन्।’

पाटन अस्पताल भर्ना भएका संक्रमित व्यक्तिहरू काठमाडौं, ललितपुर र भक्तपुरमा अस्थायी रूपले बस्ने गरेको पनि उनले बताए। स्वाब लिने बेलामा स्थायी ठेगाना राखिने भएको कारणले यी संक्रमितको जिल्ला लेख्दा काठमाडौं उपत्यका बाहिरका जिल्ला लेखिएको छ। लकडाउनका बेलामा भएको लापरबाहीका कारण अहिले काठमाडौंमा पनि संक्रमण बढिरहेको उनले बताए।

कोही नेता, कोही प्रशासनको आडमा पास बनाएर काठमाडौं आएका रहेछन्,’ उनले भने, ‘१५ बेड क्षमताको अस्पतालमा १२ जना बिरामी भइसकेका छन्। अब त कोरोनाका लागि छुट्टयाएका बेड भरिन लागिसके।’ उनका अनुसार संक्रमितहरूमा लक्षण भने देखिएको छैन।

पाटन अस्पतामा छुट्टै ‘कोरोना डेडिकेटेड’ अस्पताल छ। यो डेडिकेटेड अस्पतालमा ६ वटा आइसोलेसन वार्ड छन् भने २१ बेडको आकस्मिक र १५ वटा कोरोना पोजेटिभ राखिने बेड छ। बिरामीहरू बढ्दै जान सक्ने अनुमानकै कारण अहिले सरकारले कोरोना भाइरसका संक्रमितलाई उनीहरूको स्वास्थ्य अवस्थाको गम्भीरता हेरेर घरमै बस्न भनेको छ।

संक्रमितको स्थायी ठेगाना मात्र लेखिने र बाहिर त्यही ठेगाना भनिने हुँदा त्यो बिरामी अहिले कुन जिल्ला वा सहरमा बस्छ भन्ने खुल्ने गरेको छैन। त्यही समस्यालाई ध्यानमा राखेर हिजो मात्रै सूचना आयोगले कोरोना संक्रमितहरूको स्थायी र अस्थायी दुवै ठेगाना सार्वजनिक गर्न सरकारलाई आदेश दिएको थियो।

Related Articles

Back to top button