News

वडाध्यक्ष सहित पुरै गाउँलेहरुले लखेटी लखेटी मा’रेरै छोडे बिचरा यी २१ वर्षीय नवराजलाइ

काठमाडौँ – अन्तरजा’तीय प्रेम सम्बन्ध गाँसेर विवाहका लागि केटी लिन गएका जाजरकोटका एक युवाको ह-त्या भएपछि पश्चिम रुकुम चौरजहारी नगरपालिकाका वडाध्यक्षसहित पाँच जनालाई प्रहरीले प’क्रा’उ गरेको छ ।

विवाहका लागि प्रेमिका लिन गएका जाजरकोट भेरी नगरपालिका ४ का २१ वर्षीय नवराज विकको ह-त्या भएपछि चौरजहारी नगरपालिका वडा नम्बर ८ का वडाध्यक्ष डम्वरबहादुर मल्ल, केटीका बुवा वीरबहादुर मल्ल र आमा प्रकाशी मल्लसहित पाँचजनालाई नि’यन्त्रणमा लिइएको प्रहरी निरीक्षक धर्मसिंह विष्टले बताए ।उनका अनुसार घ’ट’नामा संलग्न अन्यलाई पनि नि’यन्त्रणमा लिने क्रम जारी छ।

भेरी नगरपालिका वडा नम्बर ४ राना गाउँका २१ वर्षीय नवराज विककी प्रेमिका पश्चिम रुकुमको चौरजहारी नगरपालिका वडा नम्बर ८ सोतीकी १७ वर्षीय सुस्मा मल्ललाई बेहुलीको रुपमा भित्र्याउन शनिबार १९ जना युवासहित गाउँ पुगेका बेलामा वडाध्यक्ष वीरबहादुर मल्लसहित सोतीका गाउँलेहरुले आ’क्रम’ण गरेर ल’खेट्दा नवराजको भेरी नदीमा खसेर मृ-त्यु भएको र अन्य ६ जना बेपत्ता भएको प्रहरी निरीक्षक विष्टले बताए ।

सुस्मालाई लिन नवराज सहितको युवाको समुह सोती पुगेपछि उनका आमाबुवाले गाउँलेलाई बोलाएर आ’क्रम’ण गरी ल’खे’टेको प्रहरीले जनाएको छ । पी’डि’तपक्षले भने ह-त्या गरेर भेरीमा फा’लिदिएको दा’वी गरेका छन् ।

प्रहरी निरीक्षक विष्टले घ’ट’नापछि जाजरकोटको भेरी नगरपालिका ४ का गणेश विक, भेरी नगरपालिका ११ का लोकेन्द्र सुनार, गोविन्द शाही, सन्दीप विक र पश्चिम रुकुमको चौरजहारी नगरपालिकाका टीकाराम सुनार बे’प’त्ता भएको बताए ।नवराजसहितको युवा समुहलाई तल्लो जा’तको केटाले ठकुरीकी छोरी भ’गाउन खोजेको भन्दै आ’क्रम’ण गरी ल’खे’टेको स्थानीयको भनाइ छ ।

तर माइती पक्षले भने केटीको उमेर नपुगेको र केटीले विवाहको लागि अ’स्वीकार गरे पनि ज’बर’जस्ती लान खोज्दा वि’वा’द भएको दा’वी गरेका छन् । घ’ट’नापछि प्रहरी सम्पर्कमा गएका १२ जनामध्ये भेरी नगरपालिका वडा नम्बर ४ का सुदीप खड्का ग’म्भीर घा’इ’ते भएको प्रहरीले जनाएको छ ।

मृ-त-क नवराजको ला’स जाजरकोट र पश्चिम रुकुमको सिमाना रहेको धल्ला स्थित भेरी नदीको किनारामा भे’टिएको प्रहरीले जनाएको छ । नवराजसँगै सोती पुगेका अन्य १२ जना इलाका प्रहरी कार्यालय चौरजहारीमा रहेको र उनीहरुसँग घ’ट’नाका बारेमा सोधपुछ गर्ने काम भइरहेको प्रहरी निरीक्षक विष्टले जानकारी दिए ।

घ’ट’नापछि बे’प’त्ता भएका अन्य ६ जनाको व्यापक खोजी भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ । मृ-त-कको सवको पोष्टमार्टमका लागि जिल्ला अस्पताल ल्याइएको र घ’ट’नाबारे अनु’सन्धान भइरहेको जाजरकोटका प्रहरी प्रमुख डिएस्पी किशोर श्रेष्ठले बताए ।

घ’ट’ना जातीय वि’भेदका कारणले घ’टे’को भए ग’म्भीर अ’प’राध ठहरिने द’लित अधिकारकर्मी बताउँछन् । केटा र केटीको मन मिले जा’तीय वि’भेदको नाउँमा कसैले पनि रोक्न नमिल्ने तर उमेर नपुगेको र सहमती नभएको भए पनि भौतिक आ’क्रम’ण गरेर ज्यान लिने ह’र्क’त अक्षम्य नहुने द’लित अधिकारकर्मी वीरबहादुर विकको भनाइ छ । यस्तो घ’ट’नामा संलग्न जो कोहि भए पनि सजायको भागी हुनै पर्ने उनको भनाइ छ ।

Related Articles

Back to top button