News

नोबेल अस्पतालमा अनौठो शल्यकृया, बिरामीले भने ‘अहिले त भारी विसाए जस्तो भयो’

काठमाडौ । विराटनगरस्थित नोबेल शिक्षण अस्पतालमा अनौठो शल्यकृया भएको छ । एक जना बिरामीको अनौठो शल्यकृया भएको हो । झापाको दमक नगरपालिका–३, आमचोकका ५६ वर्षीय कुलबहादुर तामाङको ढाडवाट चिकित्सकले ५ किलोको मासुको डल्लो निकालेका छन् ।

यस्तो जोखिमपूर्ण शल्यकृयाको चर्चा भएको छ । धेरै वर्ष देखि डल्लो लिएर हिँडेका कुलबहादुरलाई अब भने सजिलो भएको छ । उनी अब अस्पतालवाट निस्कने तयारीमा छन् । ढाडमा पलाएको बोसो मिश्रित मासुको पाँच किलोको डल्लो शल्यक्रिया गरेर निकालिएको नोबेल अस्पतालका शल्यचिकित्सक डा। अमित भट्टराईले बताए ।

डा। भट्टराई नेतृत्वको चिकित्सकहरूको टोलीले सफलतापूर्वक शल्यक्रिया गरेर मासुको डल्लो निकालेको हो । बिरामीलाई अर्ध बे हो स बनाएर शल्यक्रिया गरिएको जनाइएको छ ।

करिब १० वर्षअघि उनलाई यस्तो समस्या भएको थियो । सुरुमा सानो देखिएको पछि विस्तारै बढ्दै गएर ५ किलोको पुगेको थियो । उनलाई हिडडुल गर्न समेत समस्या परेको थियो ।

Related Articles

Back to top button