International

चिनियाँ राष्ट्रपति ‘किमजाेङ’ भन्दै भाजपाका कार्यकर्ताले पुत्ला जलाएकाे भिडियाे भाइरल

काठमाडौं, ०५ असार । लद्दाखमा भएकाे झ’डपपछि भारतमा चीनको बृहत् रुपमा विरो’ध भइरहेको छ । भारतमा विभिन्न दलका कार्यकर्ता तथा भारतीय नागरिकहरुले विभिन्न तरिकाबाट चीनको विरोध गरिरहरेको सञ्चार माध्यममा समाचार तथा सामाजिक सञ्जालमा यस्ता भिडियो तथा तस्वीरहरु आइरहेका छन् । कतै चीनको नक्सा जलाइएकाे छ भने कतै चिनियाँ झण्डा जलाइरहेको देख्न सकिन्छ ।

तर भारतको बंगालमा भने चीनका राष्ट्रपतिको पु’त्ला ज’लाइएको भन्दै उत्तर कोरियाको राष्ट्रपति किमजोङ उनको नाम लिइएको भिडियो सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भएको छ । सत्तारुढ दल भाजपा (भारतीय जनता पार्टी) का कार्यकर्ताहरुले गरेको चीनविरु’द्धको प्रदर्शनमा चीनियाँ राष्ट्रपतिकाे नाम ‘किमजोङ’ उच्चारण गर्दै पुत्ला जलाएकाे भनिएकाे छ ।

भिडियोमा भाजपाका एक कार्यकर्ताले भनेका छन्- ‘हामी लद्दाख घ’टनापछि चीनको विरुद्ध प्रदर्शन गरिरहेका छौं, त्यसको विरुद्धमा चीनका राष्ट्रपति किमजोङ उनको पु’त्ला ज’लाइरहेका छाैँ । हामी सबैलाई चीनिया उत्पादन प्रयोग नगर्न आग्रह गर्छौं । स्वदेशी सामान प्रयोग गर्न अनुरोध गर्दै चीनको अर्थ नीति कमजोर पार्ने कोसिसमा रहेका छौँ ।’

ती व्यक्तिले आफ्नो परिचयमा गणेस म’ट्टी र आफू असनसल साउथ मण्डल वानको भाजपा अध्यक्ष भएको बताएका छन् । उनको पछि पु’त्ला पनि बोकिएको र त्यसलाइ ज’लाइने बताएका छन् । सोमबार लद्दाखमा भएको झ’डपमा परी २० भारतीय सैनिकको ज्या’न गएको छ । त्यस्तै ७६ सैनिक घा’इते भएका छन् ।

Related Articles

Back to top button