News

उदयपुरका थप ८ जनामा एकैपटक संक्रमणको पुष्टि, कोरोना संक्रमितको संख्या ४० पुग्यो

काठमाडौँ, ९ वैशाख । नेपालमा फेरि एकैपटक ८ जनामा कोरोना संक्रमणको पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आज दिउँसो १ जनाको पुष्टि गरे लगत्तै थप ८ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पोजिटिभ देखिएको हो ।उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं ३ भुल्केका थप ८ जनामा कोरोना भाइरस पोजेटिभ देखिएको विराटनगरस्थित कोशी प्रादेशिक अस्पतालले जनाएको छ ।

कोशी प्रादेशिक अस्पतालको प्रयोगशालामा पीसीआर विधिबाट परीक्षण गर्दा उनीहरुमा कोरोना भाइरस पोजेटिभ देखिएको तर थप परीक्षणबाट पुष्टि गर्नका लागि ती नमूनाहरू धरानको बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा पठाइएको थियो ।मंगलबार धरानमा गरिएको पुनः परीक्षणमा ८ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पोजिटिभ देखिएपछि नेपालमा संक्रमितको संख्या अब ४० पुगेको छ ।यस अघि टेकुस्थित राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा उदयपुरका एक जनामा कोरोना पोजिटिभ देखिएको थियो ।

यसअघि ५ वैशाख गते पनि उदयपुरको भुल्केमै रहेको एक मस्जिदमा १२ जनामा कोरोना भाइरस पोजेटिभ देखिएको थियो । त्यहाँ भारतबाट आएका भारतीयसँगै नेपाली गरी १६ जना बसेकोमा १२ जनामा पोजेटिभ देखिएको थियो । पछि थप अर्को एकजनामा पनि पुष्टि भएपछि संक्रमित १३ पुगेका थिए ।मस्जिदमा रहेका यी १३ जना कोरोना संक्रमितसँग सम्पर्कमा आएका थप ९ जनामा कोरोनाभाइरस संक्रमण पुष्टि भएको हो ।पछिल्ला संक्रमित आठै जनालाई धरानको वीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानको आइसोलेसनमा राखिएको छ ।

१३ संक्रमितसंग सम्पर्कमा आएका ६९ जनाको स्वाब परीक्षण गर्न विराटनगर पठाइएकोमा ८ जनामा कोरोना पोजिटिभ पाइएको हो ।संक्रमित सबै आठ जना मुस्लिम समुदायका हुन्। यही बस्तीबाट पछि २ सय ५२ जनाको स्वाब परीक्षण गर्न काठमाडौं पठाइएको थियो । यिनै २ सय ५२ जना मध्ये एक जनाको आज राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालामा परीक्षण गर्दा पोजिटिभ पाइएको हो ।

Related Articles

Back to top button