Intresting

सय बर्षपछि देखियो दुर्लभ रातो सर्प, विश्वमा अझै अशुभको संकेत

काठमाडौं । यो वर्ष विश्वका लागि एक अशुभ मानिएको छ । कोरोना महामारी लगायत विभिन्न प्राकृतिक विपत्तीहरुको सामना विश्वले गरिरहेको छ । अहिले एसिया र अफ्रिका धेरै देशहरुमा सलह किराको डर पनि देखिएको छ । यो सँगै विशाल देशहरुबीच चर्कदै गएको विवाद पनि विश्वका लागि एक नयाँ चुनौती बनेर आएको छ । यो बीचमा भारतमा एक दुर्लभ रातो सर्प फेला परेको छ । कोरल कुक्री सर्पको फोटो अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भइरहेको छ ।

केही दिन अघि यस सर्पलाई भारत, उत्तर प्रदेशको लखीमपुर खेरीको दुधवा राष्ट्रिय निकुञ्जमा देखिएको थियो । एक कर्मचारीले यो रातो सर्पको तस्वीर लिए । त्यसपछि यस्लाई ट्विटरमा वन्यजन्तु संरक्षण र पर्यटन संगठन वाइल्डलेनद्वारा साझा गरिएको थियो । भनिन्छ कि यो सर्प पहिलो पटक दुधवामा सन् १९३६ मा देखिएको थियो । यसको प्राणीकीय नाम ‘ओलिगोडोन खेरिएन्सिस’ हो । चम्किलो रंगको सर्पको आकार दुर्लभ छ । झण्डै १०० वर्षपछि अर्थात ८२ वर्षपछि यो सर्प पहिलो पटक देखियो । भारतीय वन सेवा अधिकारी मात्रै नभएर सबै यो सर्प देखेर हैरान भएका छन् ।

यो तस्वीर साझा गर्दै, वाइल्डलान्सले लेख्यो, ‘दुधवा राष्ट्रिय निकुञ्ज विविधता र आश्चर्यले भरिएको छ । रातो कोरल कुकरी सर्प, धेरै दुर्लभ सर्प हो । यो सर्प आज कर्मचारीहरूको झोपडी नजिक वर्षा पछि देखा पर्यो ।’ यस दुर्लभ सर्पको तस्वीर सोशल मिडियामा धेरै भाइरल भइरहेको छ । मानिसहरुलाई यो सर्प धेरै मन पर्छ । मानिसहरूले ट्विटरमा धेरै प्रतिक्रियाहरू दिइरहेका छन् । विज्ञहरू भन्छन कि यी सर्पहरू वि षालु हुँदैनन् । तिनीहरूले केवल कीराहरू र गड्यौला खान्छन् । यसको नाम यसको रातो सुन्तला रंग र यसको दाँतसँग मेल खान्छ ।

Related Articles

Back to top button