Intresting

अब सवारीसाधन बाट चु’रोट को ठु’टा बाहिर फाले साढे नौ लाख ज’रि’वाना गर्ने सरकारको निर्णय

अक्सर धु’म्र’पान गर्ने मानिस पैदल हिड्दा हिड्दै वा सवारीसाधनमा बसेर सडकमा चुरोटको ठु’टा फ्या’क्ने गर्दछन् । यसरी फ्या’किने चु’रोटको ठु’टाबाट आ’ग’लागी हुने जो’खिम रहन्छ । यसरी हुने जो’खिम नि’यन्त्रणका लागी अस्ट्रेलियामा एक नियम लागू भएको छ । जो नेपालका धु’म्र’पान गर्ने नागरिकलाई भने आ’श्च’र्यजनक हुनसक्छ ।

खासमा, अष्ट्रेलियामा एक नियमका अनुसार यदि कुनै चालकले सवारीसाधनबाट आ\गो सहितको चु’रोट फ्या’केको समातिएमा ठुलो धनराशिको ज’रि’वाना गराइने छ । यसरी सडकमा चुरोटको ठु’टा फ्या’केमा ११ हजारसम्म अष्ट्रेलियन डलर अर्थात ९ लाख ५० हजार नेपाली रुपैयाँ बराबर ज’रि’वाना हुनेछ । यो नियम चालकका लागी मात्र नभई सवारीसाधनमा सवार यात्रुमा पनि लागु हुनेछ । तर यात्रुका लागी भने ज’रि’वाना १ हजार ३२० अर्थात १ लाख १४ हजार नेपाली रुपैयाँ बराबर हुन जान्छ ।

Related Articles

Back to top button